Szkolenia
Zapraszam na warsztaty dotyczące następujących obszarów psychoedukacji
- warsztaty psychoonkologiczne - jak radzić sobie z diagnozą i leczeniem choroby nowotworowej
- skuteczne sposoby radzenia sobie w sytuacji kryzysu i traumy (rozwód, utrata pracy, utrata bliskiej osoby, choroba, wypadek)
- warsztaty twórczego rozwoju - jak rozwijać kreatywność i twórcze myślenie niezależnie od wieku (tworzymy grupy podzielone według kryterium wieku)
- skuteczne wychowanie - jak umiejętnie stosować nagrody i konsekwencje, tak by wychowanie naszych własnych dzieci i podopiecznych było efektywne
Oferuję także szkolenia dedykowane pedagogom, nauczycielom, pracownikom socjalnym i kadrze medycznej, które pozwalają podnieść kwalifikacje zawodowe. Mają one charakter warsztatowy, dotyczą zakresu zaburzeń myślenia, emocji i zachowania dorosłych, dzieci i młodzieży. Są bazą informacji i użytecznych wskazówek. Pozwalają prawidłowo różnicować normę i patologię, rozpoznawać objawy, podejmować skuteczne sposoby interwencji i leczenia oraz udzielać wsparcia adekwatnego do sytuacji.
Tematy proponowanych przeze mnie szkoleń specjalistycznych:
- Warsztaty z zakresu dobrostanu psychicznego ("well-being"), jak budować stabilność i zdrowie psychiczne pracowników
- Warsztaty treningowe asertywności i umiejętnego stawiania granic w miejscu pracy i życiu prywatnym
- Warsztaty dla dzieci i młodzieży zagrożonej uzależnieniem i demoralizacją
- Warsztaty dla dorosłych o ryzykownym stylu picia zagrożonych uzależnieniem
- Szkolenie z zakresu nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży. „Wykorzystywanie seksualne dzieci i młodzieży. Definicje, skala zjawiska, konsekwencje psychologiczne oraz formy pomocy.”
- Szkolenie z zakresu opieki nad osobami chorymi na Chorobę Parkinsona, Chorobę Alzhaimera, otępienie czołowo-skroniowe, otępienie naczyniopochodne, otępienie pourazowe. "Organizacja opieki nad chorym z otępieniem - definicja zjawiska, rodzaje otępień, sposoby diagnozowania zaburzeń otępiennych, jakość życia pacjentów z otępieniem, prawne aspekty otępienia, systemowy kontekst życia codziennego chorego z zespołem otępiennym."
- Szkolenie z zakresu zaburzeń hiperkinetycznych i łączonych z zaburzeniami zachowania (ADHD, ADD, OCD). "Definicja ADHD, rodzaje zaburzeń hiperkinetycznych i łączonych, ich kompleksowa diagnostyka, różnicowanie normy i patologii. Skuteczne sposoby leczenia i wsparcia terapeutycznego. Kontekst rodzinny i szkolny. Praca pedagogiczna z dzieckiem - indywidualna i w grupie"
Szkolenie z zakresu zaburzeń odżywiania:
- "Sposoby rozumienia i leczenia anoreksji i bulimii psychicznej - podejścia, metody leczenia, kontekst systemowy"




![]() |
![]() |